Interrupcie by mali byť slobodným rozhodnutím ženy. Prieskum ukázal, čo si myslia ľudia

27. septembra 2020

27.9.2020 (Webnoviny.sk) – Interrupcie považuje za slobodné rozhodnutie ženy 49 percent opýtaných. Podľa 14 percent respondentov by o interrupciách nemali rozhodovať politici. Rovnako 14 percent si myslí, že by mali byť interrupcie čiastočne obmedzené zákonom.

Opačný názor, že by nemali byť obmedzené zákonom, zastáva deväť percent oslovených. Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky, ktorý pre Rozhlas a televíziu Slovenska (RTVS) uskutočnila spoločnosť Median SK od 14. do 18. septembra na vzorke 1 007 respondentov.

Podľa ôsmich percent účastníkov prieskumu by mali byť interrupcie úplne zakázané. Jedno percento respondentov sa domnieva, že o tejto téme musia rozhodovať politici. Zvyšných päť percent sa k problematike interrupcií nevedelo vyjadriť, respektíve uviedli inú odpoveď.

Viac k témam: interrupcia, prieskum, zákon o interupciách
Zdroj: Webnoviny.sk – Interrupcie by mali byť slobodným rozhodnutím ženy. Prieskum ukázal, čo si myslia ľudia © SITA Všetky práva vyhradené.

Demonštranti zranili počas protivládnych protestov štyroch policajtov

18.10.2020 (Webnoviny.sk) - Na proteste proti vládnym opatreniam súvisiacom s pandémiou boli v sobotu 17. októbra v Bratislave demonštrantmi zranení štyria príslušníci Po...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*