Írsky premiér vezme raz do týždňa službu v nemocnici, chce tak pomáhať nakazeným pacientom

6. apríla 2020

6.4.2020 (Webnoviny.sk) – Pevný charakter v ťažkých časoch ukázal írsky premiér Leo Varadkar, ktorý v pondelok oznámil, že odteraz až do odvolania vždy na jeden deň v týždni odloží bokom funkciu premiéra, oblečie si lekársky plášť a bude pomáhať írskemu zdravotníctvu v boji proti šíreniu koronavírusu.

Premiér Varadkar, ktorý je pôvodným povolaním lekár, patrí k tisíckam bývalých zdravotníckych pracovníkov, ktorí zareagovali na výzvu vlády a prihlásili sa v týchto krízových časoch naspäť do služby.

Nie všetci svetoví lídri sa však postavili k pandémii koronavírusu tak hrdinsky, ako írsky premiér. Filipíny napríklad hneď v prvej reakcii na pandémiu ohlásili súbor opatrení, ktoré majú zabezpečiť, aby bol pred týmto ochorením chránený prezident Rodrigo Duterte. Až potom nasledovali opatrenia pre verejnosť.

Viac k témam: Koronavírus, pomoc, zdravotníctvo
Zdroj: Webnoviny.sk – Írsky premiér vezme raz do týždňa službu v nemocnici, chce tak pomáhať nakazeným pacientom © SITA Všetky práva vyhradené.

Aktualizované (streda): Poznáme lokalitu novonakazených Slovákov koronavírusom

Na Slovensku v utorok pribudli tri nové prípady ochorenia COVID-19, z toho dva boli zachytené v karanténnych centrách. ...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*