Izrael nemá v úmysle Pásmo Gazy okupovať ani v ňom vládnuť, povedal Netanjahu

10. novembra 2023

10.11.2023 (SITA.sk) – Izraelský premiér Benjamin Netanjahu povedal, že s vojnou v Pásme Gazy budú pokračovať, kým neporazia palestínske militantné hnutie Hamas. Izrael však podľa jeho slov nemá v úmysle dobyť územie ani tam po skončení bojov vládnuť.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

V rozhovore pre Fox News Netanjahu povedal, že hoci Izrael nemá v úmysle okupovať Pásmo Gazy, predstavuje si úplne prerobené územie bez Hamasu.

„Musíme vidieť, že Gaza je demilitarizovaná, deradikalizovaná a prestavaná,“ povedal. Netanjahu sa tiež vyjadril na margo denných humanitárnych prestávok.

,,Boje pokračujú proti nepriateľovi z Hamasu, teroristom z Hamasu, ale na konkrétnych miestach počas daného obdobia, niekoľko hodín tu, niekoľko hodín tam, chceme uľahčiť bezpečný prechod civilistov mimo zóny bojov. A to robíme,“ povedal.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Vo štvrtok sa do Egypta evakuovalo z Pásma Gazy cez hraničný priechod Rafah zhruba 699 cudzincov. Novinárovi CNN to povedal predstaviteľ egyptskej pohraničnej stráže. Podľa údajov CNN tak počet evakuovaných cudzincov presiahol 2 000. Izraelský orgán pre koordináciu vládnych aktivít na palestínskych územiach na sociálnych médiách informoval, že vo štvrtok cez evakuačný koridor ušlo zo severu Pásma Gazy 80-tisíc ľudí.

Viac k témam: humanitárne prestávok, Izraelsko-palestínsky konflikt, Izraelský premiér, Pásmo Gazy, Útok Hamasu na Izrael, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Izrael nemá v úmysle Pásmo Gazy okupovať ani v ňom vládnuť, povedal Netanjahu © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*