Japonsko vyhlási pre Covid-19 stav núdze. Musíme zmeniť našu aktivitu, vyhlásil Šinzó Abe

7. apríla 2020

7.4.2020 (Webnoviny.sk) – Japonský premiér Šinzó Abe vyhlásil v Tokiu a šiestich ďalších prefektúrach núdzový stav, ktorého cieľom je posilniť opatrenia v boji proti šíreniu nového koronavírusu.

Vláda však neprikazuje obyvateľom, aby zostali doma, ale ich o to žiada, pričom ľudia, čo tak nespravia, nebudú čeliť trestom, uvádza agentúra AP. Stav núdze umožní guvernérom dotknutých oblastí prijať ďalšie kroky v boji proti koronavírusu a bude trvať do 6. mája.

Viac o téme: Koronavírus

„Najdôležitejšie pre nás je, aby sme všetci zmenili našu aktivitu,“ povedal Abe vládnej pracovnej skupine. Zároveň všetkých vyzval, aby na mesiac obmedzili kontakty s druhými ľuďmi o 70 až 80 percent.

Zatvoria školy a odložia podujatia

Stav núdze okrem iného zahŕňa usmernenia pre školy o dočasnom uzavretí, žiadosti o zavretie podnikov a obchodov, ktoré nie sú nevyhnutné, a zrušenie alebo odloženie podujatí a výstav.

USA úspešne otestovali bojový laser, dokáže zničiť lietadlo za letu (video)

24.5.2020 (Webnoviny.sk) - Vojnová loď amerického námorníctva úspešne otestovala novú vysokoenergetickú zbraň, ktorá dokáže zničiť lietadlo za letu. Námorníctvo zverejnil...

Porušovateľov nebudú trestať, len ak by nedodržali príkazy na dodanie alebo uskladnenie tovaru pre núdzovú pomoc, ako sú chirurgické masky a lekárske vybavenie.

Oznámenie prišlo po prudkom náraste nových prípadov nákazy v Tokiu, vrátane postupného stúpania cez víkend o viac ako 100. Do pondelka v tokijskej metropolitnej oblasti, kde žije 14 miliónov ľudí, potvrdili 1 116 prípadov.

Obávajú sa nedostatku lôžok

Celonárodne v Japonsku zaznamenali 3 906 potvrdených prípadov, 91 úmrtí a 712 prípadov z výletnej lode, ktorá bola v karanténe v Jokohame.

V krajine panujú obavy, že na mnohých miestach nebude dostatok lôžok a jednotiek intenzívnej starostlivosti pre pacientov s vážnymi príznakmi. Abe uviedol, že centrálna vláda zabezpečila 25-tisíc lôžok a 8 000 pľúcnych ventilátorov.

Ministerstvo zdravotníctva tiež zmiernilo požiadavky na hospitalizáciu pre pacientov bez symptómov alebo len s ľahkým ochorením a umožnilo im presun do hotelov a iných dezignovaných miest, kde ich môžu monitorovať zdravotníci. To by malo uvoľniť lôžka pre vážne chorých.

Viac k témam: japonský premiér, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Japonsko vyhlási pre Covid-19 stav núdze. Musíme zmeniť našu aktivitu, vyhlásil Šinzó Abe © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*