Japonsko zasiahlo silné zemetrasenie, varovanie pred cunami zrušili v priebehu hodiny

4. januára 2019

TOKIO 3. januára (WebNoviny.sk) – Juhozápad Japonska vo štvrtok zasiahlo silné zemetrasenie. Z oblasti zatiaľ nehlásia žiadne škody a varovanie pred cunami zrušili v priebehu hodiny. Magnitúdo zemetrasenia, ktoré zasiahlo najmä prefektúry Fukuoka, Nagasaki a Kumamoto na ostrove Kjúšu, Japonská meteorologická agentúra predbežne stanovila na 5.

Tajomník japonskej vlády Jošihide Suga informoval, že zriadili špeciálny tím, ktorý má skontrolovať možné škody. Na svojej druhej tlačovej konferencii, asi dve hodiny po zemetrasení oznámil, že nie sú hlásené žiadne úmrtia ani zranenia a nikto tiež nevolal hasičov ani iných záchranárov.

Dve jadrové elektrárne, ktoré sa nachádzajú v zasiahnutej oblasti, fungujú normálne a po dvoch hodinách obnovili už aj prevádzku letiska Kumamoto. Po zemetrasení dočasne pozastavili aj premávku šinkansenov.

Ich koľaje a tiež runwaye na letiskách totiž po zemetraseniach vždy z bezpečnostných dôvodov kontrolujú. Podľa Sugu fungujú aj dodávky elektriny a vody a tiež mobilné siete.

Viac k témam: zemetrasenie, zemetrasenie v Japonsku
Zdroj: Webnoviny.sk – Japonsko zasiahlo silné zemetrasenie, varovanie pred cunami zrušili v priebehu hodiny © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*