Juhoamerickí diplomati vyzvali venezuelského prezidenta Madura, aby sa vzdal moci

5. januára 2019

LIMA 4. januára (WebNoviny.sk) – Dvanásť zástupcov vlád Latinskej Ameriky vyzvalo venezuelského prezidenta Nicolása Madura, aby nezložil budúci týždeň svoj druhý prezidentský sľub a vzdal sa moci až do zorganizovania nových volieb. Podľa nich je to jediný spôsob, ako obnoviť demokraciu v tejto juhoamerickej krajine.

Tento jednoznačný odkaz nasledoval po piatkovom stretnutí vysokopostavených diplomatov dvanástich regionálnych vlád a Kanady v peruánskej metropole Lima. Stretnutie bolo zamerané na venezuelskú krízu a Madurove plány ujať sa 10. januára druhého funkčného obdobia získaného vo voľbách, ktoré sú vo všeobecnosti považované nelegitímne.

Na stretnutí sa zúčastnilo aj Mexiko, ktoré však spoločné vyhlásenie nepodpísalo. Krajiny tiež vyzvali na sprísnenie sankcií voči Madurovej vláde a podporili iniciovanie krokov proti nej na Medzinárodnom súdnom dvore. Venezuelský minister zahraničia krajiny regiónu v piatok obvinil z toho, že prijímajú príkazy od amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Viac k témam: Donald Trump, Nicolás Maduro
Zdroj: Webnoviny.sk – Juhoamerickí diplomati vyzvali venezuelského prezidenta Madura, aby sa vzdal moci © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*