Juraj H. sa postaví pred súd, čelí obžalobe zo zabitia Filipínca Henryho Acordu

26. januára 2019

BRATISLAVA 26. januára (WebNoviny.sk) – Na pondelok vytýčil Okresný súd Bratislava I začiatok hlavného pojednávania s Jurajom H., ktorý čelí obžalobe v súvislosti s napadnutím filipínskeho občana Henryho Seraficu Acordu z mája 2018.

Incident sa odohral v sobotu 26. mája v skorých ranných hodinách na Obchodnej ulici v Bratislave. Acorda sa vtedy zastal dvoch žien, ktoré obťažoval práve 28-ročný Juraj. Ten Acordu následne napadol, kopal ho do hlavy, na základe čoho Filipínec 31. mája zomrel v nemocnici.

Okresný prokurátor pôvodne pre Juraja H., prvotne obvineného pre ublíženie na zdraví v súbehu s trestným činom výtržníctva, nežiadal väzbu. Keď však napadnutý zomrel, skutok prekvalifikovali na zabitie a dozor nad prípadom prevzal krajský prokurátor. Ten súhlasil s návrhom polície na väzobné stíhanie obvineného, čomu sudca pre prípravné konanie Okresného súdu Bratislava I vyhovel.

Juraj H. v decembri požiadal o prepustenie z väzby, čomu Okresný súd Bratislava I vyhovel. Prokurátorka však podala sťažnosť na Krajský súd v Bratislave, ktorý obžalovaného ponechal vo väzbe. Argumentoval pritom, že dôvody takzvanej preventívnej väzby u obžalovaného naďalej trvajú.

Viac k témam: súdy, zabitie Filipínca v Bratislave
Zdroj: Webnoviny.sk – Juraj H. sa postaví pred súd, čelí obžalobe zo zabitia Filipínca Henryho Acordu © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*