Kandidovať v prezidentských voľbách bude aj Zuzana Čaputová, odovzdala podpisy občanov

24. januára 2019

BRATISLAVA 24. januára (WebNoviny.sk) – Zuzana Čaputová sa oficiálne uchádza o post prezidentky SR. Vo štvrtok odovzdala do Národnej rady SR viac ako 18 400 podpisov občanov.

Ako uviedla pred novinármi, Slovensko potrebuje byť spravodlivejšou krajinou než je doposiaľ. Zároveň vo štvrtok hovorila s kandidátom na prezidenta Róbertom Mistríkom, ktorého pozýva do televízneho duelu, aby mali ľudia možnosť spoznať oboch demokratických kandidátov.

„Považujem za dôležité, aby si ľudia mohli vybrať na základe toho, ako si svoje postoje dokážeme obhajovať vo vzájomnej diskusii,“ uviedla s tým, že verí, že takýto priestor v niektorej z televízií dostanú.

Slabší kandidát podporí silnejšieho

Je presvedčená, že mnohí voliči, ktorí si želajú mať demokratického prezidenta, si budú vyberať práve medzi Čaputovou a Mistríkom. „Iba keď budú mať ľudia možnosť spoznať naše programy, hodnoty, urobia dobré rozhodnutie,“ uviedla.

Zároveň vyjadrila, že predvolebné prieskumy budú východiskom pri rozhodovaní o vzdaní sa kandidatúry. „V prípade výrazného rozdielu medzi nami dvoma a rizika, že by v druhom kole mali byť dvaja kandidáti s inými hodnotami, podporí slabší kandidát silnejšieho,“ uviedla.

Fica by sa ústavného sudcu nevymenovala

Čaputová by ako hlava štátu nevymenovala za sudcu Ústavného súdu SR Roberta Fica (Smer-SD). Podľa nej nespĺňa základné kritériá, Fico je príliš dlho vo vysokej politike a má nevysvetlené väzby na osoby, ktoré sú podozrivé z trestných činov. Preto je presvedčená, že nespĺňa kritérium nestrannosti a nezávislosti. „Preto by nemal ísť na ústavný súd,“ dodala.

Michal Truban, podpredseda mimoparlamentného Progresívneho Slovenska, ktoré Čaputovú podporuje, je presvedčený, že ľudia by si mali prezidenta vyberať na základe toho, ako sa kandidáti prejavia v predvolebných diskusiách. Čaputová má za sebou silný životný príbeh boja za spravodlivosť a boja proti zlým mocným, podľa neho nielen bojovala, ale aj vyhrala.

Viac k témam: Prezidentské voľby 2019 na Slovensku, Progresívne Slovensko
Zdroj: Webnoviny.sk – Kandidovať v prezidentských voľbách bude aj Zuzana Čaputová, odovzdala podpisy občanov © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*