Každá z koaličných strán môže na generálneho prokurátora navrhnúť vlastného kandidáta

27. septembra 2020

27.9.2020 (Webnoviny.sk) – Každá koaličná strana sa môže rozhodnúť v prospech svojho vlastného kandidáta na generálneho prokurátora. V nedeľňajšej diskusnej relácii Na telo s Michalom Kovačičom televízie Markíza to povedal predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina).

„Môže sa stať, že sa dohodneme aj na jednom spoločnom kandidátovi. Zatiaľ však máme v tomto voľnú ruku,“ priblížil Kollár.

Podľa ďalšieho podpredsedu parlamentu a lídra strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) Petra Pellegriniho je potrebné počkať si na definitívny zoznam kandidátov. Strana Hlas-SD však podľa jeho slov nebude predkladať vlastného kandidáta. Zároveň by bol rád, ak by víťazný kandidát získal hlasy koalície aj opozície.

Viac k témam: Michal Kovačič, Národná rada SR, voľba generálneho prokurátora
Zdroj: Webnoviny.sk – Každá z koaličných strán môže na generálneho prokurátora navrhnúť vlastného kandidáta © SITA Všetky práva vyhradené.

Celohlavové rúška nosiť nemusíme, reaguje polícia na masívne šíriaci sa hoax

18.10.2020 (Webnoviny.sk) - Polícia SR popiera pravdivosť informácie, že od pondelka 19. októbra bude povinné nosenie celohlavových rúšok. Upozorňuje na to vo svojom prof...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*