Košický kraj pripravuje turistické novinky, chystá sa aj na MS v hokeji 2019

24. januára 2019

KOŠICE 24. januára (WebNoviny.sk) – Z verejných financií Košický samosprávny kraj (KSK) investuje do oblasti cestovného ruchu v tomto roku vyše 1,2 milióna eur. Zaznelo to na štvrtkovej tlačovej konferencii Košického regiónu na veľtrhu cestovania ITF Slovakiatour 2019 v Bratislave.

Podpora aktivít počas majstrovstiev v hokeji

Predseda KSK Rastislav Trnka uviedol, že Košický kraj je natoľko rozmanitý, že si v ňom to svoje nájde každý typ turistu. Vlani v lete sa v zariadeniach v kraji ubytovalo o vyše 11 percent viac hostí ako v rovnakom období roku 2017.

Našou spoločnou úlohou je preto neustále skvalitňovať úroveň infraštruktúry, produktov a služieb, podporovať aktívnych podnikateľov či združenia a príkladmi dobrej praxe inšpirovať aj ďalšie subjekty. Aj z týchto dôvodov výdavky KSK na cestovný ruch v tomto roku prekročia 1,2 milióna eur, čo je o 30 percent vyššia suma ako vlani,“ povedal Trnka.

Rozhodli sme sa vo väčšej miere vstúpiť aj do organizácie majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji v porovnaní s predchádzajúcim šampionátom. Chceme podporiť viaceré aktivity, využiť potenciál zahraničných návštevníkov a vytvoriť tak synergický efekt, ktorý bude mať dopad na rozvoj cestovného ruchu,“ uviedol Trnka.

Nová on-line kampaň

Zlepšovanie dopravnej dostupnosti, ponuka výletov, rozvoj turistickej infraštruktúry a služieb, ale aj aktivity súvisiace s MS v ľadovom hokeji sú ťažiskovými zámermi krajskej organizácie cestovného ruchu Košice Región Turizmus pre rok 2019.

Výkonná riaditeľka KRT Lenka Vargová Jurková uviedla, že v súvislosti s majstrovstvami organizácia pripravuje krátke zážitkové výlety, ktorými si zahraniční, ale aj domáci návštevníci budú môcť krátiť chvíle, keď ich tím nehrá. K aktivitám spojeným so šampionátom sa pripojí tiež zábavná on-line kampaň, ktorá spojí hokej a destináciu Košice región.

Expozícia Košice región patrí medzi najväčšie na medzinárodnom veľtrhu v Bratislave. Na ploche 154 štvorcových metrov prezentujeme to najdôležitejšie, čo náš región v tomto roku charakterizuje,“ uviedla Vargová Jurková. Podľa jej slov sa aj v tomto roku chystá v oblasti cestovného ruchu v Košickom regióne viacero noviniek.

Ľadový expres

Už o týždeň 2. februára štartuje projekt mimoriadneho turistického vlaku Ľadový expres, ktorý bude premávať každú sobotu. Počas hlavnej sezóny potom postupne pribudnú Gemerský a Tokajský expres.

KRT chystá aj novú ponuku celodenných organizovaných výletov s programom, realizáciu Promenády na Zemplínskej šírave či obnovu lanovky na Geravy.

Je za nami rekordný rok, keď sme vybavili 542-tisíc pasažierov. Výrazný medziročný skok priniesli pravidelní leteckí prepravcovia ako aj letná chartrová sezóna, kde nám medziročne narástol počet prepravených cestujúcich o 40 percent. Do Košíc sa dá priletieť z viac než 500 destinácií na svete a to je aj s ohľadom na hokejový šampionát vynikajúce,“ povedal člen predstavenstva Letiska Košice Tomáš Jančuš.

Viac k témam: KSK Košický samosprávny kraj, Ľadový expres, Letisko Košice, Majstrovstvá sveta MS v hokeji 2019, turisti
Zdroj: Webnoviny.sk – Košický kraj pripravuje turistické novinky, chystá sa aj na MS v hokeji 2019 © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*