Len dva týždne po parlamentných voľbách začne proces s Netanjahuom pre obvinenia z korupcie

18. februára 2020

18.2.2020 (Webnoviny.sk) – Proces s izraelským premiérom Benjaminom Netanjahuom pre obvinenia z korupcie sa začne 17. marca, len dva týždne po parlamentných voľbách. Informoval o tom v utorok súd v Jeruzaleme.

Prekvapivé oznámenie okamžite otriaslo poslednou etapou neúprosnej predvolebnej kampane a ukončilo pokusy premiéra odviesť pozornosť od svojich súdnych problémov. Navyše by mohlo tiež oslabiť aj jeho schopnosť sformovať po voľbách novú vládu, keďže potenciálni partneri by mohli spochybniť jeho spôsobilosť vládnuť.

Netanjahu čelí od novembra žalobe pre podozrenia z podvodu, zneužitia dôvery a prijímania úplatkov. Premiér akékoľvek pochybenia odmieta a hovorí o „pokuse o puč“.

Netanjahu je najdlhšie vládnucim premiérom Izraela. Parlamentné voľby v krajine sa uskutočnia 2. marca. Pôjde už o tretie voľby za menej než rok. Predchádzajúce dve hlasovania v roku 2019 totiž nepriniesli rozhodujúci výsledok.

Trump pripravuje USA na veľmi ťažké týždne, dodržiavanie opatrení je otázkou života a smrti

1.4.2020 (Webnoviny.sk) - Americký prezident Donald Trump varoval Američanov, aby sa pripravili na “poriadne zlé dva týždne"...

Viac k témam: parlamentné voľby v Izraeli, predvolebná kampaň
Zdroj: Webnoviny.sk – Len dva týždne po parlamentných voľbách začne proces s Netanjahuom pre obvinenia z korupcie © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*