Lídri koalície sa sporia o migrantov uviaznutých v Stredozemnom mori, Salvini dáva jasný odkaz

5. januára 2019

RÍM 5. januára (WebNoviny.sk) – Lídri talianskych koaličných strán sa sporia o osude migrantov, ktorí uviazli v Stredozemnom mori na súkromných záchranných lodiach. Loď SeaWatch 3 zachránila 22. decembra 32 migrantov, ktorí vyplávali z Líbye, a ďalšia súkromná loď o niekoľko dní neskôr vytiahla z vody 17 ďalších osôb. Plavidlá však nemajú kde so zachránenými ľuďmi pristáť.

Taliansky vicepremiér Luigi Di Maio z Hnutia piatich hviezd v sobotu trval na tom, aby Malta povolila vylodenie migrantov na svojom území, aby spomedzi nich mohlo Taliansko prijať desať matiek s deťmi. Jeho kolega Matteo Salvini z protimigrantskej Ligy oponuje, že krajina nepríjme nikoho.

Lode v súčasnosti kotvia pri Malte, kde čakajú kým sa upokojí more. Medzičasom doplnili svoje zásoby a prijali nových členov posádky. Malta nechce povoliť vylodenie migrantov z lodí, pričom tvrdí, že ich nezachránili v ich pátracej oblasti. Dovolila im však prečkať nepriaznivé počasie vo svojich vodách.

Viac k témam: Luigi Di Maio, Matteo Salvini, migranti, utečenecká kríza
Zdroj: Webnoviny.sk – Lídri koalície sa sporia o migrantov uviaznutých v Stredozemnom mori, Salvini dáva jasný odkaz © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*