Lyžiari sa počas lyžovania zrazili a utrpeli vážne zranenia, pomáhali aj horskí záchranári

19. januára 2019

VYSOKÉ TATRY 19. januára (WebNoviny.sk) – Záchranári Horskej záchrannej služby v sobotu v lyžiarskom stredisku Tatranská Lomnica ošetrili štyroch vážne zranených slovenských lyžiarov.

Ako informuje HZS na svojej internetovej stránke, v dôsledku zrážok s ostatnými lyžiarmi ošetrili záchranári dvoch lyžiarov s poraneniami hlavy s krátkodobým bezvedomím a jedného s luxáciou ramena.

Pacienti boli transportovaní za pomoci snežného skútra a následne odovzdaní privolaným posádkam rýchlej záchrannej služby na prevoz do nemocnice. Pred ukončeným prevádzky si 30-ročný Slovák privodil pri páde vážne poranenie predkolenia.

Záchranári mu poskytli na mieste neodkladnú medikamentóznu liečbu „Pethrox“ a následne mu poranenú končatinu zafixovali. Pre rýchly a šetrný transport požiadali o súčinnosť posádku Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby, ktorá pacienta letecky transportovala do popradskej nemocnice.

Viac k témam: horská záchranná služba, lyžiari
Zdroj: Webnoviny.sk – Lyžiari sa počas lyžovania zrazili a utrpeli vážne zranenia, pomáhali aj horskí záchranári © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*