Macedónsko zmení svoj názov a Grécko odvolá svoje námietky proti ich začleneniu do NATO

25. januára 2019

ATÉNY 25. januára (WebNoviny.sk) – Grécky parlament schválil historickú dohodu s Macedónskom a odvolá svoje námietky voči začleneniu krajiny do NATO, ak si susedný štát zmení svoj názov na Republiku Severné Macedónsko. Dohodu prijali v piatok, a to vďaka podpore nezávislých poslancov.

Macedónsky parlament už dohodu schválil a súhlasil s tým, že krajina si zmení názov na Republiku Severné Macedónsko. Dohoda medzi Gréckom a Macedónskom stále vyvoláva veľké vášne na oboch stranách hranice.

Nacionalistické politické sily v Macedónsku sú nespokojné s tým, že krajina ustúpila Grécku a zmenila svoj názov, časť gréckeho politického spektra, naopak, trvá na tom, že slovo Macedónsko v názve susednej krajiny nesmie byť vôbec zmienené.

Dohoda medzi oboma krajinami má Macedónsku otvoriť dvere do NATO a EÚ, keďže Grécko doteraz blokovalo euroatlantické ambície tejto krajiny na protest proti jej názvu.

Viac k témam: Macedónsko, NATO
Zdroj: Webnoviny.sk – Macedónsko zmení svoj názov a Grécko odvolá svoje námietky proti ich začleneniu do NATO © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*