Mesto Bardejov zakázalo návštevy v sociálnych zariadeniach a opatrenia neobišli ani dve školy

25. septembra 2020

25.9.2020 (Webnoviny.sk) – Mesto Bardejov prijalo na zasadnutí mestského krízového štábu v súvislosti s druhou vlnou ochorenia COVID-19 viacero opatrení. Ako informoval hovorca mesta Bardejov Štefan Hij, krízový štáb vzhľadom na zvýšený výskyt ochorenia v okrese Bardejov a na základe odporúčani epidemiológa Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) Bardejov odporučil vydať zákaz návštev v sociálnych zariadenia v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Bardejov.

Vyzvali na striktné dodržiavanie odporúčaní

Od štvrtkového večera sú návštevy zakázané v Zariadení opatrovateľskej služby na Wolkerovej ulici a v zariadeniach pre seniorov na Wolkerovej a Toplianskej ulici. Od piatka 25. septembra platí zákaz aj pre komunitné centrum na ulici Poštárka a senior centrum s denným stacionárom na Toplianskej ulici.

Mestský krízový štáb zároveň odporučil mestu od 28. septembra do 29. októbra poskytnúť veľkoobjemové kontajnery pre uloženie objemových odpadov pre občanov mesta podľa vypracovaného harmonogramu a pripraviť organizáciu 15. mestského zastupiteľstva v Bardejove 1. októbra za prísnych epidemiologických a hygienických opatrení.

„Mestský krízový štáb, ako aj vedenie samosprávy žiada všetkých, ktorých sa to týka o zodpovedný prístup k dodržiavaniu opatrení, zároveň vyzýva na striktné dodržiavanie odporúčaní a opatrení Ústredného krízového štábu a RÚVZ,“ dodal Hij.

Neseď doma a nasleduj Fusakle. Objavíš pekné miesta!

20.10.2020 (Webnoviny.sk) - Vieš o tom, že nad mestom máš úplne fantastickú dizajnovú vyhliadku, z ktorej vidíš celú panorámu mesta? Ideálne na rande alebo na prechádzku ...

Niektorí sa učia doma

Od piatka 25. septembra prešla po pozitívnom teste pedagogického zamestnanca školy na dištančnú formu vyučovania Spojená škola Juraja Henischa v Bardejove.

Od piatku je prerušený výchovno-vzdelávací proces aj na Cirkevnej základnej škole s materskou školou sv. Faustíny v lokalite Dlhá Lúka, kde sa takisto vyučuje dištančnou formou do 2. októbra.

Od začiatku prepuknutia epidémie koronavírusu evidujú v okrese Bardejov 62 pozitívnych prípadov na ochorenie COVID-19. Naposledy za štvrtok 24. septembra pribudlo päť nových prípadov nákazy, v stredu ich bolo 15. Z choroby sa doteraz vyliečilo 34 ľudí.

Viac k témam: Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Mesto Bardejov zakázalo návštevy v sociálnych zariadeniach a opatrenia neobišli ani dve školy © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*