Meteorológovia vydali výstrahu prvého stupňa pred vetrom na horách aj poľadovicou

5. januára 2019

BRATISLAVA 5. januára (WebNoviny.sk) – S výnimkou južných okresov Banskobystrického, Košického a Prešovského kraja platí výstraha prvého stupňa pred vetrom na horách, poľadovicou a snehovými jazykmi a závejmi.

Podľa meteorológov výstraha pred poľadovicou platí od soboty 18:00 do nedele do 09:00, snehové jazyky a záveje hrozia od soboty od 12:00 do nedele do 18:00 a vietor na horách prvého stupňa potrvá od sobotňajšieho dňa 18:00 do nedele do 20:00. Výskyt poľadovice, snehových jazykov a závejov je v danej ročnej dobe a oblasti bežný, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu.

„Na hrebeňoch Tatier a v Nízkych Tatrách sa miestami očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne priemernú rýchlosť 20 – 24 m/s (70 – 85 km/h). Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, no predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity, najmä pre pešiu turistiku a horolezectvo,“ upozorňuje Slovenský hydrometeorologický ústav.

Viac k témam: počasie, poľadovica, snehové záveje, vietor
Zdroj: Webnoviny.sk – Meteorológovia vydali výstrahu prvého stupňa pred vetrom na horách aj poľadovicou © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*