Mimoriadna správa! Matovič prezradil dátum ďalšieho plošného testovania, chce ho spustiť o pár dní

8. novembra 2020

Celoplošné testovanie momentálne prebieha druhým kolom. Koalícia či epidemiológovia určujúci taktiku boja proti koronavírusu na Slovensku sú s výsledkami zatiaľ spokojní.

Premiér Igor Matovič nechce, aby bolo prebiehajúce celoplošné testovanie posledné, práve naopak. Už o pár dní by malo prebehnúť ďalšie. Prvé dve kolá zaznamenali oň mimoriadne veľký záujem medzi Slovákmi. Početné percento z nich či opozícia ale aj samosprávy ho kritizujú.

Podľa Matoviča ale ide o veľmi úspešnú zbraň. Preto uviedol, že ešte koncom novembra by malo prebehnúť opätovné pretestovanie Slovenska.

Dá sa tak podľa neho dosiahnuť väčšia miera slobody v decembri a na Vianoce. Premiér načrtol aj možnosť testovania na školách. Pretestovanie žiakov a rodičov by mohlo byť nástrojom návratu k prezenčnému vyučovaniu.

Igor Matovič obhajuje antigénové testy, v harmaneckých papierňach použili úplne iné

16.1.2021 (Webnoviny.sk) - V harmaneckých papierňach použili na testovanie zamestnancov testy Eko Test Covid od čínskej firmy Assure Tech z Hangzhou, ktoré nemajú nič spo...

Testovanie by sa malo vyhodnotiť „v pokoji s chladnou hlavou“, doplnil premiér. Dosah testovania sa však ukáže za dva až tri týždne.

Daj vedieť svojím priateľom

Jeden komentár na “Mimoriadna správa! Matovič prezradil dátum ďalšieho plošného testovania, chce ho spustiť o pár dní

  • Réka píše:

    2 krat som musela na testovanie. Testivabie v oboch pripadoch bola negativna. Kvôli praci a aby som mohla ist do ineho okresu tankovat. Ale po treti krat uz urcite nepojdem. Nezblaznim sa. Ked ma do prace nepustia tak sa dam pred tou hlupou testovackou vypisat. Uz mam toho dost ze pan Matovič ma nuti robit to co nechcem. Je to vsetko vraj dobrovolne. Ale ked clovek neurobi tak ako povedia tak hrozia prepustenim alebo neplatenym volnom. Tak kde sme?!! Sme ako v koncentracnom tabore. Staci. Vela ludi je uz na konkoch z nervami. Dole s matovicom. Potrebujeme nejakeho ineho premiera kto je normalnejsi od neho!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*