Mimoriadna správa! Vláda obciam: Zakážte podávanie alkoholu či vodné fajky všetkým obyvateľom po 22:00!

4. septembra 2020

Minister zdravotníctva Slovenskej republiky informoval na tlačovej besede po rokovaní pandemickej komisie o nových opatreniach pred šírením koronavírusu.

Minister zdravotníctva dnes predstúpil pred verejnosť po rokovaní pandemickej komisie. Na tlačovom brífingu prezradil, ako bude Slovensko bojovať proti šíreniu koronavírusu. Opäť to skomplikuje život občanov Slovenska.

Ako prvé predstavil rizikové okresy na Slovensku s najväčším počtom nakazených. Situácia sa zhoršila najmä v okrese Michalovce a Bratislava 1. Pandemická komisia odporúča, aby v červených a oranžových okresoch boli prijaté opatrenia.

Medzi „červené“ a „oranžové“ okresy (na tie by sa mali vzťahovať oparenia) patria: Bratislava I, Michalovce (červené), Bratislava II, III, IV, V, ďalej okres Pezinok, Senec, Tvrdošín, Dunajská Streda, Galanta, Ilava, Považská Bystrica, Púchov, Prešov, Sabinov, Rožňava, Bánovce nad Bebravou, Nové Mesto n. Váhom a Trenčín (oranžové).

Podľa ministra by obce v týchto okresoch mali zakázať podávanie alkoholických nápojov a prísny zákaz by sa mal vzťahovať aj na vodné fajky po 22:00. To sa týka najmä okresov ako Bratislava či Michalovce.

Mestá a obce by mali zakázať aj hromadné podujatia v interiéroch od 23:00 okrem svadieb s menším počtom ľudí. V interiéroch sa môžu cez deň organizovať akcie len do 250 ľudí a v exteriéroch do 500 osôb.

Pandemická komisia s vládou bude v najbližších dňoch uvažovať o zmene rizikových krajín. V najbližších dňoch pravdepodobne úplne zavrieme hranice s Ukrajinou. Podľa ministra by nemali ľudia cestovať ani do Česka či Rakúska. Podľa jeho slov sú tieto krajiny z pohľadu koronavírusu mimoriadne nebezpečné. Vláda ich tiež asi zaradí medzi rizikové. To znamená, že by po návrate z nich na Slovensko museli ísť ľudia do karantény.

Správu budeme aktualizovať.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*