Minister Sulík sa členom vlády ospravedlnil za svoje výroky k celoplošnému testovaniu

13. januára 2021

13.1.2021 (Webnoviny.sk) – Minister hospodárstva a predseda koaličnej strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík sa členom vlády ospravedlnil za svoje výroky k celoplošnému testovaniu obyvateľov Slovenska na koronavírus.

Viac o téme: Koronavírus

Povedal to po stredajšom rokovaní vlády s tým, že to podľa neho bolo nedorozumenie. Doplnil, že SaS podporí celoplošné testovanie, ak sa vykoná lepšie, vláda sa poučí z chýb minulosti a posilní sa testovanie v mobilných odberných miestach.

„Vzniklo zbytočné nedorozumenie, keďže som premiérovi skočil do reči a vyjadril súhlas s tým, že sme za to, aby sa testovalo v najviac postihnutých okresoch tento víkend. Ostatní členovia vlády to však pochopili tak, že súhlasím s celoplošným testovaním počas ďalších víkendov. Bola to moja chyba a vzniknutá situácia ma mrzí. Kolegom vo vláde som sa dnes ospravedlnil,” uviedol Sulík.

Viac k témam: Celoplošné testovanie, Koronavírus, minister hospodárstva SR, premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Minister Sulík sa členom vlády ospravedlnil za svoje výroky k celoplošnému testovaniu © SITA Všetky práva vyhradené.

Južné Tirolsko v Taliansku sa vzoprelo Rímu a odmieta uplatňovať čiastočný lockdown

17.1.2021 (Webnoviny.sk) - Taliansky autonómny región Južné Tirolsko, v ktorom žije nemecká menšina, ignoruje rozhodnutie Ríma o tom, že v oblasti sa od nedele má uplatňo...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*