Muž nahlásil bombu na súdoch v Prešove a Košiciach, policajti ho za pár minút vypátrali (foto)

22. septembra 2020

22.9.2020 (Webnoviny.sk) – Nahlásenú bombu polícia v spolupráci s hasičmi na súdoch v Prešove a Košiciach nenašla. Ako informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, preverovanie ukončila polícia v oboch mestách s negatívnym výsledkom.

Ako uviedla hovorkyňa Krajského súdu v Prešove Ivana Petrufová, v súvislosti s nahlásenou bombou museli súdne pojednávania prerušiť a budovy krajského a okresného súdu evakuovali zhruba o 8:40. Preverovanie trvalo na krajskom súde približne hodinu, na okresnom o niečo dlhšie.

„Na prešovských súdoch išlo v tomto roku už o deviaty prípad, keď sme pre nahlásenie bomby museli súdy evakuovať,“ uviedla pre agentúru SITA Petrufová. Ako dodala, v septembri to bol už tretí takýto prípad. Rovnako tri prípady zaznamenali aj v júni.

Ako informovala polícia na sociálnej sieti Facebook, páchateľa vypátrali do 10 minút. Za šírenie poplašnej správy hrozí páchateľovi trest odňatia slobody na jeden rok až päť rokov.

Pátra po identite mužov a detí, ktorí sa zúčastnili na proteste v Bratislave (foto)

18.10.2020 (Webnoviny.sk) - Polícia SR pátra po identite mužov a detí, ktorí sa zúčastnili na proteste proti aktuálnym protiepidemiologickým opatreniam vlády v sobotu 17....

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: bombový poplach
Zdroj: Webnoviny.sk – Muž nahlásil bombu na súdoch v Prešove a Košiciach, policajti ho za pár minút vypátrali (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*