Na kontrolné stanovište v provincii Hasaka zaútočil samovražedný atentátnik

22. januára 2019

BEJRÚT 22. januára (WebNoviny.sk) – Samovražedný bombový útočník v pondelok zasiahol konvoj amerických a kurdských síl na severe Sýrie.

Incident sa stal na kontrolnom stanovišti v provincii Hasaka. Zástupca americkej armády Sean Ryan potvrdil informácie a uviedol, že útok si nevyžiadal žiadne obete.

Pondelkový incident sa stal len niekoľko dní po samovražednom útoku na severe Sýrie v meste Manbidž, kde zomrelo 19 ľudí, medzi nimi aj dvaja zamestnanci americkej armády a dvaja civilisti pochádzajúci z USA. Bol to zároveň najkrvavejší útok na americké jednotky, odkedy v roku 2015 prišli do krajiny.

K obidvom útokom sa prihlásila extrémistická skupina Islamský štát (IS). Tlačová agentúra Hawar uviedla, že pri pondelkovom útoku utrpeli ľahké zranenia dvaja kurdskí bojovníci. Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (SOHR) vyhlásilo, že päť ľudí zomrelo a ďalší utrpeli zranenia.

Viac k témam: teroristická organizácia Islamský štát (IS)
Zdroj: Webnoviny.sk – Na kontrolné stanovište v provincii Hasaka zaútočil samovražedný atentátnik © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*