Narkobarón „El Chapo“ osobne mučil a vraždil svojich rivalov, vypovedal jeho bývalý ochrankár

25. januára 2019

NEW YORK 25. januára (WebNoviny.sk) – Mexický narkobarón Joaquín „El Chapo“ Guzmán osobne mučil a vraždil členov konkurenčných drogových kartelov. Počas procesu v New Yorku o tom vypovedal jeho bývalý ochrankár.

Zradcov zbil a zastrelil

Isaias Valdez Rios uviedol, že na vlastné oči videl, ako Guzmán vyše tri hodiny brutálne bil dvoch mužov, ktorí prebehli ku kartelu Zetas, a preto ich považoval za zradcov.

Ich kosti boli úplne polámané. Nemohli sa ani pohnúť,“ popísal udalosť svedok. Následne ich El Chapo strelil do hlavy a ich telá nechal spáliť.

Pochovanie zaživa

Ďalší muž, ktorého videl Valdez Rios umrieť Guzmánovou rukou, patril ku kartelu Arellana Félixa. Toho pálil železom, zavrel na celé dni do drevenej búdy a nechal postreleného pochovať zaživa.

Proces proti El Chapovi sa začal vlani v novembri. Šesťdesiatjedenročný bývalý boss mocného drogového kartelu Sinaloa čelí 17 obvineniam, ktoré zahŕňajú obchodovanie s drogami či pranie špinavých peňazí. V prípade dokázania viny mu hrozí doživotie.

Viac k témam: drogový kartel, súd, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Narkobarón „El Chapo“ osobne mučil a vraždil svojich rivalov, vypovedal jeho bývalý ochrankár © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*