Netvárme sa, že kreovanie ústavného súdu nie je politickým aktom, vyhlásil Fico

23. januára 2019

BRATISLAVA 23. januára (WebNoviny.sk) – Kreovanie Ústavného súdu SR je silnou politickou záležitosťou. Uviedol to predseda strany Smer-SD a expremiér Robert Fico na úvod svojho verejného vypočutia pred Ústavnoprávnym výborom Národnej rady SR.

Podľa jeho slov by bolo najlepšie v tejto situácii dosiahnuť politickú dohodu aj s prezidentom Andrejom Kiskom. Fico dodal, že príklady pôsobenia politikov na ústavných súdoch sú aj v zahraničí.

„Netvárme sa, že kreovanie Ústavného súdu SR nie je politickým aktom. Musíme rešpektovať, že tento politický akt je tak silný, že súčasťou ústavných súdov bývajú aj poslanci či premiéri. Príde mi scestné, ak by mali byť diskvalifikovaní politici,“ uviedol Fico.

„Ja sa domnievam, že by bolo najlepšie dosiahnuť dohodu. V opačnom prípade bude tento proces mimoriadne náročný,“ doplnil. Fico vo svojej úvodnej reči zaútočil aj na prezidenta, keď uviedol, že by mal byť rovnako diskvalifikovaný, pretože viackrát porušil Ústavu SR.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vypočúvanie kandidátov na sudcov Ústavného súdu SR

Viac k témam: Národná rada SR, Ústavnoprávny výbor NR SR, Ústavný súd SR, voľba ústavných sudcov
Zdroj: Webnoviny.sk – Netvárme sa, že kreovanie ústavného súdu nie je politickým aktom, vyhlásil Fico © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*