Očakáva sa schválenie americkej vojenskej pomoci Ukrajine, hlasovať o tom bude Snemovňa reprezentantov

15. apríla 2024

15.4.2024 (SITA.sk) – Republikánsky kongresman Mike Turner očakáva, že Snemovňa reprezentantov amerického Kongresu tento týždeň podporí návrh zákona o vojenskej pomoci Ukrajine a Izraelu. Turner to povedal v rozhovore pre televíznu stanicu NBC News.

Na otázku moderátorky, či očakáva tento týždeň hlasovanie o návrhu zákona, Turner odpovedal „áno“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

A očakávam, že to prejde… Všetci chápu, že toto je kritický moment, keď sa Rusko začína presadzovať, Ukrajina začína strácať schopnosť brániť sa. Spojené štáty musia vykročiť vpred a poskytnúť Ukrajine zbrane, ktoré potrebuje, a myslím si, že tento týždeň uvidíme v Snemovni reprezentantov prevažnú podporu pre túto tému,“ vyhlásil Turner.

Kým v americkom Senáte hlasovanie prešlo bez výraznejších problémov, na schválenie v Snemovni reprezentantov sa ešte stále čaká.

Balík za viac ako 95 miliárd dolárov by poskytol pomoc Ukrajine, Izraelu, americkým partnerom v indicko-tichomorskom regióne aj humanitárnu pomoc Palestínčanom v Pásme Gazy.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v apríli 2024 (fotografie)

Viac k témam: Americký senát, Humanitárna pomoc, Pásmo Gazy, Snemovňa reprezentantov USA, Vojenská pomoc Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Očakáva sa schválenie americkej vojenskej pomoci Ukrajine, hlasovať o tom bude Snemovňa reprezentantov © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*