OĽaNO teší rozhodnutie Pellegriniho v prípade projektu obrneného vozidla 8×8 a abonentskej zmluvy

23. januára 2019

BRATISLAVA 24.januára (WebNoviny.sk) – Hnutie OĽaNO víta rozhodnutie predsedu vlády Petra Pellegriniho neschváliť na rokovaní Bezpečnostnej rady SR materiály týkajúce sa projektu bojového obrneného vozidla 8×8 a tiež predĺženia servisnej, tzv. abonentskej zmluvy na lietadlá Mig 29, ktoré opätovne predložilo Ministerstvo obrany SR.

Argumenty zobral do úvahy

Ako sa ďalej uvádza vo vyhlásení tieňového ministra obrany hnutia Jaroslava Naďa, hnutie teší, že premiér zobral do úvahy odborné a nespochybniteľné argumenty.

„Nízku kvalitu predložených dokumentov potvrdzuje aj fakt, že prvý dokument bol stiahnutý z rokovania a druhý dokument bol vrátený ministerstvu obrany na prepracovanie, keďže nespĺňal základné atribúty analytického materiálu,“ zdôraznil Naď.

Hnutie je podľa Naďa pripravené kedykoľvek zodpovedne diskutovať s premiérom o odborných veciach s cieľom napomôcť skvalitneniu obrany a bezpečnosti Slovenska a jeho obyvateľov. „Nepodporíme však megalomanské, nehospodárne, nesystémové a netransparentné návrhy z dielne SNS, aké predložili aj tentokrát na rokovanie bezpečnostnej rady,“ dodal Naď.

O transportéroch nerokovali

Premiér Peter Pellegrini v stredu ráno uviedol, že Bezpečnostná rada SR (BR SR) ani vláda v stredu nebudú rokovať o obrnených vozidlách 8×8. „Nebudeme dnes vôbec rokovať o transportéroch. Ani na Bezpečnostnej rade, ani na vláde,“ povedal s tým, že aj materiál o servise stíhačiek Mig 29 ostane otvorený a nepôjde na rokovanie kabinetu.

Podľa programu Bezpečnostnej rady SR mal minister obrany Peter Gajdoš (SNS) predložiť aj projekt transportérov 8×8 s označením Vydra. Gajdošov rezort plánuje na armádne projekty vynaložiť stovky miliónov eur. Opozícia vyzvala premiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD), aby projekty zastavil a dôkladne posúdil.

Pokiaľ ide o stíhačky, Slovensko stále využíva ruské Migy. Vláda už schválila nákup 14 stíhačiek F-16 za 1,6 miliardy eur. Tie majú byť dodané do roku 2023, súčasný abonent na ruské stroje sa končí tento rok.

Viac k témam: Bezpečnostná rada SR, Ministerstvo obrany SR, OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – OĽaNO teší rozhodnutie Pellegriniho v prípade projektu obrneného vozidla 8×8 a abonentskej zmluvy © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*