Pápež v súvislosti s migrantmi adresoval výzvu európskym lídrom, zožal potlesk prítomných veriacich

6. januára 2019

VATIKÁN 6. januára (WebNoviny.sk) – Pápež František vyzval lídrov európskych krajín, aby preukázali solidaritu k 49 migrantom na súkromných záchranných lodiach v Stredozemnom mori, ktoré čakajú na povolenie zakotviť v niektorom z prístavov.

Potlesk prítomných veriacich

V nedeľňajšom príhovore veriacim na Námestí svätého Petra vo Vatikáne sa vyjadril, že migranti už niekoľko dní čakajú na povolenie, aby sa mohli vylodiť.

Hlava katolíckej cirkvi uviedla, že lídrom adresuje „horlivú výzvu“, aby preukázali „skutočnú solidaritu voči týmto osobám“. Jeho slová sa stretli s potleskom prítomných veriacich.

Lode kotvia pri Malte

Loď humanitárnej organizácie SeaWatch zachránila 22. decembra 32 migrantov, ktorí vyplávali z Líbye, a ďalšia loď inej mimovládky o niekoľko dní neskôr vytiahla z vody 17 ďalších osôb. Lode v súčasnosti kotvia pri Malte a medzičasom doplnili svoje zásoby a prijali nových členov posádky.

Malta nechce povoliť vylodenie migrantov z lodí, pričom tvrdí, že ich nezachránili v ich pátracej oblasti. Dovolila im však prečkať nepriaznivé počasie vo svojich vodách. Talianska populistická vláda zase vedie politiku, že v Taliansku odmieta povoliť zakotvenie v jeho prístavoch súkromným záchranným lodiam s migrantmi zachránenými na mori.

Viac k témam: imigranti, migranti, Pápež František, Stredozemné more, utečenecká kríza
Zdroj: Webnoviny.sk – Pápež v súvislosti s migrantmi adresoval výzvu európskym lídrom, zožal potlesk prítomných veriacich © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*