Pellegrini by mal stiahnuť Glváča zo všetkých funkcií, Matovič adresoval výzvu aj Dankovi

15. januára 2019

BRATISLAVA 15. januára (WebNoviny.sk) – Podpredseda parlamentu Martin Glváč nemá podľa predsedu OĽaNO Igora Matoviča právo zastávať vysoký ústavný post po tom, čo vyšlo najavo, že komunikoval na sociálnej sieti s objednávateľkou vraždy novinára a jeho priateľky.

Matovič vyzval premiéra Petra Pellegriniho, aby Glváča stiahol zo všetkých funkcií. Ak tak neurobí, je len bábkou v rukách Roberta Fica.

„Verím, že nedovolíte, aby zastával také posty človek, ktorý si písal s mafiánskou štetkou,“ vyhlásil. Zároveň Matovič vyzval predsedu NR SR Andreja Danka, aby nechal Glváča odvolať z funkcií v NR SR.

Ide o dôveryhodnosť inštitúcií

Podľa Matoviča ide o dôveryhodnosť inštitúcií a bezpečnosť štátu, nie o zakopnutie muža. Glváč v čase vraždy bol predsedom poslaneckého klubu Smer, dnes je jeho podpredsedom.

Je podpredseda NR SR a aj v tom čase ním bol. Je člen výboru pre ľudské práva a člen osobitného výboru na kontrolu Vojenského spravodajstva. Je člen zúženého predsedníctva Smeru a krajský predseda Smeru.

Matovič upozornil, že Glváč si na sociálnej sieti robil posmech z ľudí, ktorí chodili na námestia po vražde novinára a kritizoval rozhodnutie prezidenta udeliť vyznamenania.

O Alene Zs. vedel

„Keď písal statusy vedel, kto je tá žena, Glváč trpí absenciou svedomia. Nemá čo zastávať taký post najmä po tom, čo s objednávateľkou vraždy komunikoval,“ dodal predseda OĽaNO.

Podľa medializovaných informácií komunikovala Alena Zs., obvinená v kauze Kuciak, za posledné roky s viacerými vplyvnými ľuďmi.

Medzi nimi sú námestník generálneho prokurátora pre netrestný úsek René Vanek, podpredseda NR SR Martin Glváč, predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár, predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraj Droba a predseda parlamentu Andrej Danko (SNS).

Polícia však archivovanú komunikáciu získala z jej zadržaného mobilného telefónu a počítača po tom, ako sa dali zariadenia preskúmať znalcami.

Viac k témam: Alena Zs., OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, vražda novinára
Zdroj: Webnoviny.sk – Pellegrini by mal stiahnuť Glváča zo všetkých funkcií, Matovič adresoval výzvu aj Dankovi © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*