Pellegrini si zadefinoval svoje miesto pod Ficom a vedľa Danka, vyhlásilo KDH po zasadnutí celoslovenskej Rady

14. októbra 2023

14.10.2023 (SITA.sk) – Kresťanskodemokratické hnutie bolo ochotné rokovať o vzniku štvorkoalície Progresívne SlovenskoHlas-SDSaS – KDH, no berie na vedomie rozhodnutie lídra Hlasu Petra Pellegriniho o vytvorení koalície so Smerom-SD a SNS.

„Peter Pellegrini si zadefinoval svoje miesto pod Robertom Ficom vedľa Andreja Danka a jeho skupiny poslancov,“ uvádza sa v stanovisku hnutia po sobotňajšom zasadnutí celoslovenskej Rady KDH v Poprade.

KDH má iba jednu tvár

Rada považuje historický návrat KDH do Národnej rady SR za splnenie predvolebného cieľa a ďakuje všetkým občanom, ktorí prišli voliť a vyjadrili svojim hlasom dôveru hnutiu. Výsledky demokratických volieb rešpektuje ako rozhodnutie voličov.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023

„Chceme našich voličov ubezpečiť, že KDH má pred voľbami aj po nich iba jednu tvár, nezradíme naše hodnoty a našou jedinou snahou bude pomôcť zlepšiť život ľuďom na Slovensku,“ konštatuje hnutie.

KDH bude v opozícii jasným hlasom konzervatívnych, kresťanskodemokratických voličov a všetkých slušných ľudí.

Zachovanie špeciálnej prokuratúry

Plánuje dôkladne kontrolovať vládu a dôrazne presadzovať priority svojho volebného programu, ktorými sú zásadné zlepšenie situácie v zdravotníctve, školstve, pomoc rodinám, seniorom a ľuďom v núdzi.

Zachovať chce špeciálnu prokuratúru a dbať aj na zdravie verejných financií.

„KDH vyjadruje súcit, podporu a spolupatričnosť s obyvateľmi východného Slovenska, ktorých postihlo ničivé zemetrasenie. KDH zároveň vyzýva poverenú vládu a premiéra Ľudovíta Ódora, aby vyčlenila potrebné prostriedky a nezabúdali na ľudí postihnutých prírodnou katastrofou,” uvádza sa v stanovisku.

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023
Zdroj: SITA.sk – Pellegrini si zadefinoval svoje miesto pod Ficom a vedľa Danka, vyhlásilo KDH po zasadnutí celoslovenskej Rady © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*