Pelosi oficiálne odložila vystúpenie Trumpa so správou o stave únie, rozhodnutie ho neprekvapilo

24. januára 2019

WASHINGTON 24. januára (WebNoviny.sk) – Predsedníčka Snemovne reprezentantov amerického Kongresu Nancy Pelosi oficiálne odložila vystúpenie prezidenta Donalda Trumpa so správou o stave únie, až kým skončí takzvaný vládny shutdown – čiastočné zastavenie financovania amerických federálnych úradov.

Snemovňa neprijme potrebné opatrenie

Kalifornská demokratka v stredu šéfovi Bieleho domu v liste napísala, že Snemovňa reprezentantov, kde majú demokrati väčšinu, neprijme potrebné opatrenie, aby mohol svoj celonárodne vysielaný prejav predniesť na pôde Snemovne.

„Teším sa na to, keď vás v Snemovni privítam vo vzájomne prijateľnom termíne pre túto správu, keď bude vláda znovu otvorená,“ uviedla kongresmanka.

Pelosi sa takto vyjadrila len niekoľko hodín po tom, čo jej Trump oznámil, že plánuje vystúpiť so správou o stave únie podľa pôvodného plánu, a to na budúci týždeň v utorok.

Nechcú vidieť zastavenie zločinu

Prezident na oficiálne odloženie prejavu zareagoval s tým, že nie je prekvapený. Na podujatí o zdravotnej starostlivosti, ktoré sa konalo v Bielom dome, sa vyjadril, že sa demokrati „zradikalizovali“ a „nechcú vidieť zastavenie zločinu, čo by sme veľmi ľahko mohli urobiť na južnej hranici“. „Toto sa ešte chvíľu potiahne. Nakoniec budú mať Američania po svojom, pretože nechcú vidieť žiaden zločin,“ dodal Trump.

Čiastočný shutdown v USA trvá už dva mesiace a je najdlhším v histórii krajiny. Zastavenie financovania niektorých federálnych inštitúcií je výsledkom sporu medzi prezidentom a demokratmi ohľadom financovania múru, ktorý chce Trump nechať postaviť na americko-mexickej hranici.

Viac k témam: government shutdown, Kongres
Zdroj: Webnoviny.sk – Pelosi oficiálne odložila vystúpenie Trumpa so správou o stave únie, rozhodnutie ho neprekvapilo © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*