Peniaze pre policajtov by sa mohli nájsť ešte tento rok, ministri Šutaj Eštok a Kamenický hľadajú riešenie

9. júla 2024

9.7.2024 (SITA.sk) – Rokovania o platoch policajtov postupujú dobre. Pred rokovaním vlády to pre médiá uviedol minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD). Dodal, že diskutujú s ministerstvom financií o možných finančných prostriedkoch na aktuálny rok. „Minister financií nemá druhý rozpočet, takže budeme hľadať zdroje, aby sme v krátkom čase našli riešenia, ktoré zastabilizujú policajný zbor,“ priblížil

Stabilizácia policajného zboru

Šutaj Eštok dodal, že zdroje hľadajú v rozpočte. Zdôraznil, že je to o rokovaní, pripomenul tiež stav verejných financií a potrebu ich konsolidácie.

„V rámci toho budeme hľadať ešte taký balík, ktorý nám umožní prežiť ako Slovensku a zastabilizovať policajný zbor,“ vyjadril sa.

S odbormi sú v zhode

Šutaj Eštok deklaroval, že už tento rok budú smerovať nejaké finančné prostriedky na riešenie situácie. Dodal, že prostriedky budú hľadať aj v jeho vlastnom rezorte. Minister vnútra podľa vlastných slov hovoril s predsedom odborov a je toho názoru, že sú v zhode a situáciu vidia rovnako.

„Som rád, že aj odborári chápu, že možnosti štátneho rozpočtu sú obmedzené,“ podotkol. Dodal, že si vie predstaviť aj debatu o „prekopaní“ financovania a odmeňovania policajtov, zdôraznil však, že to nie je niečo, čo by sa dalo vyriešiť za krátky čas.

Viac k témam: konsolidácia verejných financií, Minister vnútra SR, Platy policajtov, Policajti, Rozpočet, Štátny rozpočet
Zdroj: SITA.sk – Peniaze pre policajtov by sa mohli nájsť ešte tento rok, ministri Šutaj Eštok a Kamenický hľadajú riešenie © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*