Peter a Pavel chceli ovplyvniť rozhodnutie pamiatkového úradu, NAKA ich obvinila z korupcie

15. januára 2019

BRATISLAVA 15. januára (WebNoviny.sk) – Vyšetrovateľ národnej protikorupčnej jednotky obvinil dve osoby z trestného činu nepriamej korupcie.

Prestavba budovy

Ako ďalej informuje Policajný zbor SR na sociálnej sieti, úplatok mal v tomto prípade ovplyvniť rozhodnutie pamiatkového úradu. Policajti zainteresované osoby však zadržali a v tejto chvíli s nimi vykonávajú procesné úkony.

„Bratislavská obchodná spoločnosť mala záujem o prestavbu budovy, ktorá je pamiatkou. Preto sa obrátila na Krajský pamiatkový úrad v Bratislave so žiadosťou, či môže pamiatku prestavať na polyfunkčný objekt,“ uvádza polícia s tým, že v súvislosti s rozhodovaním úradu sa obvinení Pavel G. (70) a Peter G. (67) dohodli, že sa Pavel stretne s bratom konateľa spoločnosti, o ktorej žiadosti úrad rozhodoval.

Za kladné rozhodnutie úradu v prospech spoločnosti, požadoval úplatok. K stretnutiu podľa polície došlo v jednej z bratislavských reštaurácií, kde Pavel žiadal 30-tisíc eur.

Úplatok tisícky eur

„Tie mali byť vyplatené za to, že obvinený Peter ovplyvní člena komisie úradu v pozícii poradného orgánu a tiež riaditeľa úradu. Výsledkom malo byť vydanie spomínaného kladného stanoviska v prospech spoločnosti,“ uvádza polícia.

V rovnakej reštaurácii sa podľa polície stretli opäť, no tentoraz obvinený Pavel už prijal zálohu úplatku vo výške tritisíc eur. Večer sa stretol v jednom z bratislavských nákupných centier s obvineným Petrom, kde mu odovzdal časť úplatku, konkrétne dvetisíc eur.

Oboch však zadržali policajti. „V tejto chvíli s nimi vykonávajú procesné úkony, po ktorých budú prepustení na slobodu,“ dodáva polícia s tým, že v prípade dokázania viny im hrozí jeden rok až tri roky väzenia.

Viac k témam: korupcia, Polícia SR, úplatok
Zdroj: Webnoviny.sk – Peter a Pavel chceli ovplyvniť rozhodnutie pamiatkového úradu, NAKA ich obvinila z korupcie © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*