Podujatie v košickom kine Úsmev nahliadne do životov ľudí z Luníka IX aj prisťahovalcov z Iránu

22. januára 2019

KOŠICE 22. januára (WebNoviny.sk) – Občianske združenie ETP Slovensko v spolupráci s Centrom spoločenských a psychologických vied SAV organizuje v stredu 23. januára od 18:00 v kine Úsmev v Košiciach verejné podujatie IntegRAre! Život v pestrosti – rôznorodé Košice, ktoré nahliadne do životov Košičanov.

Ako informovala Lenka Czikková z ETP, Košice vždy boli a dodnes sú pestrým mestom. Pestrosť vytvárajú hlavne ľudia, ktorí tu žijú.

„Podujatie cez osobné príbehy a zážitky priblíži život menšín v našom meste. Bude hľadať odpovede na otázku, či majú Rómovia a cudzinci rovnaké šance ako ostatní a či sa cítia akceptovaní ostatnými obyvateľmi Košíc,“ povedala Czikková. Dodala, že účastníkom sa predstavia ľudia z Luníka IX a prisťahovalci z Iránu, Afganistanu a Ukrajiny, ktorí našli v Košiciach svoj nový domov.

Po prezentáciách bude nasledovať diskusia a ochutnávka orientálnej kuchyne. Podujatie spestrí vystúpenie hudobného hosťa – košickej rómsko-iránskej kapely Zoe.

Viac k témam: Centrum spoločenských a psychologických vied SAV, IntegRAre! Život v pestrosti – rôznorodé Košice, kino Úsmev, Občianske združenie ETP Slovensko
Zdroj: Webnoviny.sk – Podujatie v košickom kine Úsmev nahliadne do životov ľudí z Luníka IX aj prisťahovalcov z Iránu © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*