Policajný prezident Lučanský uviedol, v akej pozícii je podnikateľ Marián K. v kauze vraždy Kuciaka

9. januára 2019

BRATISLAVA 9. januára (WebNoviny.sk) – Nahrávku, ktorá podľa medializovaných informácii zachytáva rozhovor obvineného podnikateľa Mariana K. a bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku, získal policajný tím, ktorý vyšetruje vraždu novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Nahrávku postúpili prokuratúre

Novinárom to v stredu povedal policajný prezident Milan Lučanský. Ako ďalej uviedol, následne bola nahrávka postúpená na prokuratúru, kde vyhodnotia, akým spôsobom s ňou bude naložené.

„Po prvotnom vyhodnotení bolo zistené, že uvedené nahrávka nesúvisí s vraždou,“ povedal Lučanský. Ak sa podľa neho zistí, že nahrávka súvisí napríklad z kauzou Gorila, prípadne inou trestnou činnosťou, určite bude podľa neho využitá. V súvislosti s postavením Mariana K. vo veci vraždy novinára Lučanský povedal, že je momentálne v postavení svedka.

Utajený svedok

O existencii nahrávky rozhovoru medzi obvineným podnikateľom Marianom K. a bývalým generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnkom v pondelok informoval Denník N. Podľa denníka nahrávku zrejme vytvoril Marian K., ktorý si bežne nahrával ľudí.

„Nie je jasné, či ju policajti zaistili pri domových prehliadkach, alebo im ju odovzdal Peter Tóth, ktorý spolupracuje s vyšetrovateľmi ako utajený svedok,“ napísal denník. Podľa denníka sa nahrávka týka napríklad úplatkov za prepustenie z väzby Jozefa Majského aj kauzy Glance House. „Hovoriť sa na nej má aj o kšeftovaní s nahrávkami v kauze Gorila,“ informoval Denník N.

Viac k témam: Polícia SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Policajný prezident Lučanský uviedol, v akej pozícii je podnikateľ Marián K. v kauze vraždy Kuciaka © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*