Polícia vykonáva razie po celom Turecku, vydali zatykače na stovky ľudí

18. februára 2020

18.2.2020 (Webnoviny.sk) – Tureckí prokurátori vydali zatykače na 695 ľudí podozrivých z napojenia na exilového duchovného Fethullaha Gülena, ktorého Ankara viní z neúspešného pokusu o prevrat v roku 2016. Informuje o tom štátna agentúra Anadolu, podľa ktorej polícia vykonáva razie súčasne v 67 provinciách naprieč celým Tureckom.

Pri pokuse o prevrat z 15. júla 2016 zomrelo zhruba 250 ľudí a viac ako 2 000 utrpelo zranenia. Okolo 77-tisíc osôb v súvislosti s ním zatkli a asi 130-tisíc ďalších vrátane vysokopostavených ľudí z oblasti armády či súdnictva prišlo o prácu. Gülen, ktorý žije od roku 1999 v exile v Spojených štátoch, účasť na prevrate popiera.

Turecké úrady okrem iného tvrdia, že mnohí Gülenovi podporovatelia dokázali infiltrovať štátne inštitúcie vďaka rozsiahlym podvodom v rámci prijímacích skúšok.

Viac k témam: Turecká polícia, zatykač
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia vykonáva razie po celom Turecku, vydali zatykače na stovky ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Ak porušíte Matovičove nariadenia, hrozí vám pokuta 1659 eur. Za tvár bez rúška môžete prísť o tisícku

7.4.2020 (Webnoviny.sk) - Policajné hliadky spoločne s príslušníkmi Ozbrojených síl SR budú v období zákazu vychádzania...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*