Polícia zadržala konvertitu na islam, cez aplikáciu údajne vyzýval k teroristickým útokom

23. januára 2019

MILÁNO 23. januára (WebNoviny.sk) – Polícia na Sicílii zatkla 32-ročného talianskeho konvertitu na islam, ktorý čelí obvineniam z terorizmu za údajné podnecovanie jeho kontaktov k účasti na svätej vojne.

Tlačová agentúra ANSA v stredu informovala, že podozrivý, ktorého identifikovali ako Giuseppeho D’Ignotiho, konvertoval na islam v roku 2011, keď bol vo väzení. Po prepustení sa identifikoval ako Maročan a používal meno Yussuf.

Vyšetrovatelia podľa agentúry tvrdia, že sa muž snažil dokázať svoju nenávisť voči Západu tým, že vyzval viac ako 100 kontaktov v aplikácii Whatsapp, aby sa pripojili k extrémistickej skupine Islamský štát a vykonali v Taliansku útoky.

Podozrivý tiež údajne prinútil svoju priateľku, aby nasledovala islam, nosila šatku a pozerala videá popráv „neveriacich“. ANSA uviedla, že dcéra tejto ženy sa začala obávať o bezpečnosť svojej matky a podozrivé správanie jej priateľa nahlásila polícii.

Viac k témam: islam, Islamský štát, terorizmus
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia zadržala konvertitu na islam, cez aplikáciu údajne vyzýval k teroristickým útokom © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*