Poriadne opitý vodič si sadol za volant aj napriek zákazu, dostal šmyk a skončil v snehu

22. januára 2019

BRATISLAVA/BANSKÁ BYSTRICA 22. januára (WebNoviny.sk) – Poriadne opitého šoféra, ktorý mal navyše aj zakázané jazdiť, chytili policajti pri Banskej Štiavnici. Tridsaťšesťročný vodič VW Golf neprispôsobil rýchlosť, v zákrute dostal šmyk, zišiel z cesty a skončil v zamrznutom snehu.

Pri opakovanej skúške nafúkal viac

Ako agentúru SITA informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, po príchode policajnej hliadky sa podrobil dychovej skúške a namerali mu 2,33 promile. Pri opakovanej skúške mal už 2,5 promile.

Vodič mal navyše od vlaňajšieho septembra uložený zákaz jazdiť na 72 mesiacov. Muža obvinili z marenia výkonu úradného rozhodnutia a ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Najčastejšie spôsobili nehody muži

Vlani policajti v Banskobystrickom kraji zaevidovali 1 441 dopravných nehôd. Alkohol u vinníkov asistoval v 186 prípadoch, 131 z ich sa stalo v obci. Najvyšší podiel na týchto dopravných nehodách majú muži, celkom v 169 prípadoch.

Vysoký podiel tvoria vodiči, u ktorých bol zistený alkohol nad jedno promile, a to až v 142 prípadoch z celkového počtu. Pri 70 dopravných nehodách zaznamenali následky na zdraví. Najväčší počet dopravných nehôd – 45 sa stal v sobotu.

Najviac nehôd pod vplyvom alkoholu sa stalo v okrese Zvolen – 49, z toho 38 vodičov nafúkalo viac ako jedno promile, v okrese Lučenec – 29 nehôd, 19 vodičov malo viac ako promile a v okrese Banská Bystrica – 25 nehôd, z toho 19 vodičov malo viac ako jedno promile. V týchto okresoch bolo aj najviac vodičov do 25 rokov, ktorí zavinili nehody pod vplyvom alkoholu.

Viac k témam: alkohol za volantom, dopravná nehoda
Zdroj: Webnoviny.sk – Poriadne opitý vodič si sadol za volant aj napriek zákazu, dostal šmyk a skončil v snehu © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*