Praha udelila tisícové pokuty aktivistom, ktorí vyhodili do koša kytice od Zemana a Babiša

4. januára 2019

PRAHA 4. januára (WebNoviny.sk) – Úrad Prahy 1 chce od dvoch aktivistov, ktorí pri oslavách 17. novembra vyhodili do odpadkového koša kytice niektorých politikov, aby zaplatili pokutu.

Jednému z nich vymeral dvetisíc korún, druhému štyri, pretože vyhodil dve kytice. Teraz majú osem dní na odvolanie, môžu proti rozhodnutiu podať odpor. Informáciu od verejnoprávnej televízie portálu iDNES.cz potvrdil Martin Šebesta z úradu mestskej časti.

Úradníci Prahy 1 rozhodli o uložení pokút dvom aktivistom, ktorí vlani pri oslavách 17. novembra vyhodili v Prahe pri pamätníku na Národnej triede do odpadkového koša kytice položené prezidentom Milošom Zemanom, premiérom Andrejom Babišom a poslancom a podpredsedom Snemovne Tomiom Okamurom.

K aktu, ktorý vnímajú ako vyjadrenie politického názoru, sa prihlásili politický aktivista Otakar van Gemund a ďalší členovia skupiny Kaputin, ktorá okrem iného vystupuje proti politickému režimu v Ruskej federácii a jej prezidentovi Vladimirovi Putinovi.

Holanďan van Gemund odmietol, že by svojím činom narušil spoločenské spolužitie alebo že sa dopustil vandalizmu, ako počul od politikov. „S tým nesúhlasím. Budem sa brániť,“ uviedol. Prezident Zeman označil tých, ktorí vyhadzujú kytice do koša, za primitívnych hlupákov.

Viac k témam: 17. november, aktivisti, Andrej Babiš, Kaputin, Miloš Zeman, Otakar van Gemund, súd, Vladimir Putin
Zdroj: Webnoviny.sk – Praha udelila tisícové pokuty aktivistom, ktorí vyhodili do koša kytice od Zemana a Babiša © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*