Premiér Pellegrini sa bude rozprávať s Glváčom, dôvodom sú medializované informácie o Alene Zs.

16. januára 2019

BRATISLAVA 16. januára (WebNoviny.sk) – Premiér Peter Pellegrini plánuje osobne hovoriť s podpredsedom Národnej rady Slovenskej republiky Martinom Glváčom.

Matovičova výzva Pellegrinimu

Povedal to v stredu novinárom ako reakciu na utorňajšiu výzvu predsedu hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti Igora Matoviča, aby premiér „Glváča stiahol zo všetkých funkcií. Ak tak neurobí, je len bábkou v rukách Roberta Fica“Zároveň Matovič vyzval predsedu NR SR Andreja Danka, aby nechal Glváča odvolať z funkcií v NR SR.

„Nebudem sa vyjadrovať k výzve poslanca, ktorý ma vyzval robiť personálne poriadky. Nechcem sa hrať na alibistu, ale mne neprináleží ako predsedovi vlády zasahovať do kompetencií NR SR a rozhodovať o tom, kto bude stáť na čele nejakých orgánov v NR SR. Na druhej strane, sa teraz akoby roztrhlo vrece. Tá slečna mala veľkú kapacitu. Nie som si istý, či je zoznam konečný,“ povedal Pellegrini.

Premiér chce počuť Glváčov osobný názor

Glváč nemá podľa Matoviča právo zastávať vysoký ústavný post po tom, čo vyšlo najavo, že komunikoval na sociálnej sieti s objednávateľkou vraždy novinára a jeho priateľky.

„Pre mňa je absurdné, že človek, ktorý s ňou komunikoval, je dnes právnym zástupcom rodiny zavraždených. Pán Lipšic, ktorý samozrejme tvrdí, že v jeho prípade to je podvrh. Ďalší poslanec NR SR, predseda konkrétnej strany priznal, že sa s ňou aj stretol a dával jej peniaze. Prokurátor s ňou komunikoval a je otázka, čo komunikovali a ako komunikovali. Ja som zatiaľ zobral na vedomie vyjadrenie pána Glváča a budem chcieť počuť jeho osobný názor,“ dodal Pellegrini.

Podľa medializovaných informácií komunikovala Alena Zs., obvinená v kauze Kuciak, za posledné roky s viacerými vplyvnými ľuďmi.

Viac k témam: podpredseda Národnej rady SR (NR SR), predseda Národnej rady SR (NR SR), premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Premiér Pellegrini sa bude rozprávať s Glváčom, dôvodom sú medializované informácie o Alene Zs. © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*