Premiér Philippe chce trestať ľudí za neschválené protesty, masky na tvárach by mali byť zakázané

8. januára 2019

PARÍŽ 8. januára (WebNoviny.sk) – Francúzsky premiér Édouard Philippe chce trestať ľudí za neschválené protesty. Jeho vláda plánuje prijať zákon, ktorý okrem iného zakáže nosiť masky počas demonštrácií. Dodal, že pre ďalšiu vlnu protestov vyčlení 80-tisíc príslušníkov bezpečnostných zložiek.

Skupina ľudí počas víkendu prenikla do parížskej vládnej budovy, z ktorej museli evakuovať hovorcu francúzskej vlády Benjamina Griveauxa. Počas protestov „žltých viest“ takisto horeli barikády, motorky či autá.

Édouard Philippe v televízii TF1 povedal, že vláda podporí „nový zákon trestajúci tých, ktorí nerešpektujú požiadavku ohlásiť protest, tých, ktorí sa zúčastnia na nepovolenom proteste a tiež tých, ktorí prídu na demonštráciu s maskou na tvári“. Zákaz zúčastniť sa na demonštráciách budú mať aj známi výtržníci, ktorých prirovnal k futbalovým chuligánom.

Viac k témam: Édouard Philippe, polícia, protest „Žltých viest“
Zdroj: Webnoviny.sk – Premiér Philippe chce trestať ľudí za neschválené protesty, masky na tvárach by mali byť zakázané © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*