Pri obci Blatná na Ostrove unikla nebezpečná látka, zasahujú záchranári

17. januára 2019

BRATISLAVA 17. januára (WebNoviny.sk) – Záchranári zasahujú pri obci Blatná na Ostrove v okrese Dunajská Streda, kde unikla nebezpečná látka.

Ako pre agentúru SITA povedala hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Alena Krčová, stále zisťujú, o akú látku ide. Ako ďalej uviedla, na mieste zasahuje aj polícia a hasiči. Záchranári ošetrujú troch pacientov so zdravotnými ťažkosťami, ktorým tečie krv z úst.  Pri obci prebiehajú práce na výstavbe rýchlostnej cesty R7.

Ako agentúru SITA ďalej informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru, hasiči momentálne zasahujú medzi Blatnou na Ostrove a Lehnicami, kde sa pri stavbe rýchlostnej cesty R7 kontaminovalo viacero osôb.

„Prvotne sa sťažovali štyri osoby na zdravotné ťažkosti, podľa predbežných informácií sa už tento počet zvýšil na 16,“ uviedla hovorkyňa. Pri udalosti vykonali už niekoľko meraní, zatiaľ sa žiadna z nebezpečných látok nepotvrdila. Na mieste sú hasiči z Trnavy, Šamorína a HaZÚ, ktorí budú vykonávať dekontamináciu. Z Galanty k udalosti vyslali evakuačný autobus HaZZ.

Viac k témam: nebezpečná látka
Zdroj: Webnoviny.sk – Pri obci Blatná na Ostrove unikla nebezpečná látka, zasahujú záchranári © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*