Prokurátor podal obžalobu na Pavla R., ktorý si mal objednať vraždu Silvie Volzovej

4. januára 2019

BRATISLAVA 4. január (WebNoviny.sl) – Prokurátor Krajskej prokuratúry v Bratislave Michal Šúrek podal na začiatku roka obžalobu na Pavla R. za to, že si podľa vyšetrovateľov pred dvadsiatimi rokmi objednal vraždu Silvie Volzovej.

Denníku N to potvrdil hovorca Okresného súdu Bratislava II Pavol Adamčiak. Informáciu priniesol spravodajský portál Denníka N. „Obžaloba bola doručená na okresný súd 2. januára. Súd v predmetnej trestnej veci vykoná prvotné úkony v zmysle trestného poriadku,“ povedal Adamčiak pre spravodajský portál.

K obvineniu prišlo potom, čo vypovedal bývalý boss podsvetia Mikuláš Černák. Pavla R. zatkli policajti v nákupnom centre ešte v októbri 2017. Polícia aj prokuratúra žiadali preňho väzbu, ale súd nakoniec rozhodol tak, že mu prikázal na nohe nosiť náramok, ktorý monitoruje každý jeho pohyb.

Pavol R. si mal vraždu objednať v roku 1997 u samotného Černáka. S Volzovou, s ktorou Rusko vlastnil spoločnosť Markízu Slovakia, ktorá mala licenciu na vysielanie televízie, mali vtedy vážne spory. Černák posledné roky vyhlásil, že bude vypovedať o všetkých vraždách, s ktorými mal niečo spoločné.

Viac k témam: Krajská prokuratúra Bratislava, Pavol Rusko
Zdroj: Webnoviny.sk – Prokurátor podal obžalobu na Pavla R., ktorý si mal objednať vraždu Silvie Volzovej © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*