Putin obvinil USA a určité západné krajiny z destabilizácie Balkánu

16. januára 2019

BELEHRAD 16. januára (WebNoviny.sk) – Ruský prezident Vladimir Putin obvinil Spojené štáty a Západ, že expanzívnou politikou NATO destabilizujú Balkán. Vyjadril sa tak pred svojou štvrtkovou návštevou Srbska.

Do balkánskej krajiny zavíta už štvrtýkrát od roku 2001. Fontánu na hlavnom námestí v Belehrade pri tejto príležitosti osvietili farby ruskej a srbskej zástavy, kníhkupectvá majú vo výkladoch knihy o ruskom prezidentovi.

Srbsko udržuje úzke vzťahy so svojím tradičným slovanským spojencom Ruskom, hoci sa zároveň uchádza aj o členstvo v Európskej únii. Belehrad odmietol podporiť západné sankcie proti Rusku pre jeho aktivity na Ukrajine a prisľúbil tiež, že krajina sa nepripojí k Severoatlantickej aliancii.

Putin v stredajšom rozhovore pre dvojo provládnych srbských novín povedal, že „politika Spojených štátov a určitých západných krajín zameraná na posilnenie ich vplyvu v regióne pokračuje a je veľkým destabilizačným faktorom“.

Viac k témam: NATO
Zdroj: Webnoviny.sk – Putin obvinil USA a určité západné krajiny z destabilizácie Balkánu © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*