Richard Raši si nevie predstaviť, že by bol kandidátom strany Smer-SD na prezidenta

7. januára 2019

BRATISLAVA 7. januára (WebNoviny.sk) – Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši si nevie predstaviť, že by bol kandidátom Smeru-SD v nadchádzajúcich prezidentských voľbách.

„Ja som v práci spokojný a mám pred sebou toľko práce, že sa nemôžem venovať ničomu inému,“ odpovedal v pondelok na brífingu na novinársku otázku.

Najsilnejšia vládna strana už niekoľkokrát odložila predstavenie svojho kandidáta na hlavu štátu. Domnienky o kandidatúre dlhodobo odmieta aj súčasný minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák.

Prezidentské voľby 2018 na Slovensku

Tohtoročné prezidentské voľby by sa mali uskutočniť pravdepodobne v marci. Súčasný prezident Andrej Kiska je vo funkcii do polovice júna 2019.

Spomedzi doteraz známych kandidátov má podporu strán SaS a Spolu vedec Róbert Mistrík, Sme rodina postavila do súboja Milana Krajniaka, o post má záujem aj predseda Ľudovej strany Naše Slovensko Marian Kotleba. Spomedzi koaličných strán je známy iba kandidát Mosta-Híd Béla Bugár. Kandidáti Smeru či SNS zatiaľ známi nie sú.

Kandidovať sa chystajú aj Zuzana Čaputová, František Mikloško, sudca Štefan Harabin, Radovan Znášik, analytici Juraj Zábojník a Eduard Chmelár, Róbert Švec zo Slovenského hnutia obrody aj podnikateľka Bohumila Tauchmanová. Kandidatúru ohlásila aj Gabriela Drobová.

Viac k témam: prezident Slovenskej republiky, prezidentské voľby na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk – Richard Raši si nevie predstaviť, že by bol kandidátom strany Smer-SD na prezidenta © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*