Róbert verbálne a fyzicky napadol ženu pre nefunkčný notebook, odsúdili ho na dva roky za mrežami

22. januára 2019

BANSKÁ BYSTRICA 22. januára (WebNoviny.sk) – Trest dva roky odňatia slobody podmienečne za prečin ublíženia na zdraví s ťažkou ujmou potvrdil v utorok odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici pre 44-ročného Róberta Sékeľa zo Stožku v okrese Detva. Sékeľa odsúdili za to, že verbálne aj fyzicky napadol istú ženu, od ktorej chcel, aby mu vrátila peniaze za notebook, pretože bol nefunkčný.

Incident sa stal v máji 2015 v bytovom dome v Banskej Bystrici. Sékeľ stretol ženu na chodbe a kvôli notebooku jej nadával. Potom ju fyzicky napadol, lebo mu nechcela vrátiť peniaze za problémový počítač. Žena pri tom spadla na zem a utrpela viaceré zranenia, ktoré si vyžiadali jej práceneschopnosť dva mesiace.

Sékeľa žaloval prokurátor za lúpež, ale prvostupňový súd podľa dôkazov vec prekvalifikoval na ublíženie na zdraví. Dôkazy totiž nepotvrdili, že Sékeľ mal počas útoku žene zobrať mobil, kabelku a veci z nej, ako poškodená tvrdila. Súd potom Sékeľovi uložil trest dva roky odňatia slobody podmienečne s odkladom výkonu na tri roky.

Voči tomu sa odvolal prokurátor i obžalovaný. Odvolací senát im však nevyhovel a rozsudok Okresného súdu v Banskej Bystrici potvrdil. Podľa neho obžalovaný musí napadnutej žene zaplatiť bolestné takmer 1 900 eur, Všeobecnej zdravotnej poisťovni 359 eur a Sociálnej poisťovni 27,70 eura

Viac k témam: Krajský súd Banská Bystrica, napadnutie, odsúdenie, ublíženie na zdraví
Zdroj: Webnoviny.sk – Róbert verbálne a fyzicky napadol ženu pre nefunkčný notebook, odsúdili ho na dva roky za mrežami © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*