Rusi platia Iránu za dodávky dronov Šáhid aj v zlate, hackeri zverejnili tiež cenu

7. februára 2024

7.2.2024 (SITA.sk) – Hackeri zo skupiny Prana Network zistili, koľko Rusko platí Iránu za dodávky bezpilotných lietadiel Šáhid.

Ako referuje web epravda.com.ua s odvolaním sa na vyhlásenie Prana Network, hackerom sa to podarilo vďaka tomu, že prenikli na e-mailové servery iránskej spoločnosti IRGC Sahara Thunder, ktoré obsahovali množstvo informácií o výrobe útočných bezpilotných lietadiel.

Dohoda o úprave cien

Túto spoločnosť používajú iránske Revolučné gardy ako kryciu firmu uľahčujúcu nelegálny predaj zbraní z Iránu do Ruska.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa uniknutých údajov počiatočná cena dronov Šáhid stanovená Teheránom bola 23 miliónov rubľov za kus. Počas ďalších rokovaní však došlo k dohode o úprave cien, a to na 12 miliónov rubľov za kus pri objednávke aspoň 6-tisíc kusov alebo 18 miliónov rubľov pri objednávke najmenej 2-tisíc kusov.

Továreň na výrobu dronov

Podľa ďalších zverejnených dokumentov Rusko aspoň čiastočne uskutočňuje svoje finančné transakcie a platby s Iránom v zlate.

Hackeri tiež zverejnili informácie o rokovaniach medzi iránskou a ruskou stranou o umiestnení továrne na výrobu dronov v ruskej špeciálnej ekonomickej zóne Jelabuga, asi 970 kilometrov východne od Moskvy.

Viac k témam: drony Šáhid, Hackeri, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Rusi platia Iránu za dodávky dronov Šáhid aj v zlate, hackeri zverejnili tiež cenu © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*