Ruské úrady odmietli tvrdenia, že za zrútením budovy v Magnitogorsku boli teroristi

18. januára 2019

MOSKVA 18. januára (WebNoviny.sk) – Ruské úrady odmietli správy, že za zrútením obytnej budovy v Magnitogorsku bol teroristický útok. Časť desaťposchodového domu sa zrútila 31. decembra po výbuchu, ktorého príčinou bol zrejme únik plynu. O život prišlo 39 ľudí.

Extrémistická organizácia Islamský štát sa však vo štvrtok prostredníctvom svojho online týždenníka an-Nabá prihlásila k zodpovednosti za výbuch, pričom tvrdí, že skôr tak neurobili z bezpečnostných dôvodov.

Nepotvrdené správy ruských médií, ktorých šírenie podporoval aj nedostatok oficiálnych informácií, už od prvých dní naznačovali, že mohlo ísť aj o extrémistický čin. Vyšetrovatelia však už v piatok 4. januára informovali, že v troskách zrútenej obytnej budovy nenašli žiadne stopy po výbušninách.

Ruská vyšetrovacia komisia správy o útoku v piatok opätovne odmietla s tým, že najpravdepodobnejšou príčinou explózie je únik plynu.

Viac k témam: Magnitogorsk, obete, teroristická organizácia Islamský štát (IS), teroristický útok, zrútenie budovy
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruské úrady odmietli tvrdenia, že za zrútením budovy v Magnitogorsku boli teroristi © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*