Rusko používa v boji proti Ukrajine nevhodné jednotky dobrovoľníkov, tvrdí britské ministerstvo obrany

14. júna 2024

14.6.2024 (SITA.sk) – Na útočné akcie vo vojne proti Ukrajine Rusko podľa britského ministerstva obrany aktívne využíva svoj „dobrovoľnícky zbor“, ktorý sa na takéto úlohy veľmi nehodí.

Dobrovoľnícky zbor

Britský rezort obrany vo svojej najnovšej správe o vývoji vojny na Ukrajine pripomína, že vlani vo februári Moskva vytvorila takzvaný dobrovoľnícky zbor pod jednotným velením a vedením, ktorý združil asi 20-tisíc záložníkov, žoldnierov a bývalých odsúdených ochotných bojovať.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa analytikov však takýto zbor na útočné operácie nie je vhodný. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Delostrelecká a letecká podpora

„Ruské nepravidelné formácie sú hlavne jednotky ľahkej pechoty, ktorým chýba integrovaná delostrelecká alebo letecká podpora, a preto sú krehkejšie ako ruská pravidelná armáda,“ konštatujú britskí vojenskí analytici.

„V dôsledku toho počas ostatných deviatich mesiacov ruské nepravidelné jednotky pravdepodobne mali vyššie počty obetí ako ruské pravidelné jednotky,“ dodal rezort obrany Veľkej Británie.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júni 2024 (fotografie)

Viac k témam: ruské straty, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Rusko používa v boji proti Ukrajine nevhodné jednotky dobrovoľníkov, tvrdí britské ministerstvo obrany © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*