S odpratávaním snehu v Nitre pomôžu aj väzni, mesto pochválilo aktívnych obyvateľov

9. januára 2019

NITRA 9. januára (WebNoviny.sk) – So zimnou údržbou pomôže mestu aj Ústav na výkon trestu odňatia slobody v Nitre. „Sneh bude odpratávať desať mužov vo výkone trestu. Mesto rokuje aj so ženskou väznicou,“ informoval poradca pre komunikáciu mesta Henrich Varga.

Už v utorok nasadila radnica 52 aktivačných pracovníkov z úradu práce, ktorí sa starajú najmä o chodníky na frekventovaných miestach, priechodoch pre chodcov a zastávkach MHD.

Kritika na sociálnych sieťach

„Okrem manuálnej pracovnej sily máme v plnom nasadení aj techniku, aktuálne je to aj s externými dodávateľmi 19 strojov,“ uviedol Ľubomír Muzika zo Strediska mestských služieb Nitra. Všetky hlavné ťahy sú momentálne zjazdné, v prácach sa pokračuje.

Na sociálnych sieťach sa objavujú komentáre, podľa ktorých sú niektoré hlavné ťahy nedostatočne odhrnuté alebo posypané. Mesto však poukazuje na to, že údržbu mnohých z nich nemá v kompetencii samospráva.

„Údržbu štátnych ciest na území mesta má na starosti Regionálna správa a údržba ciest Nitra. Sú to dôležité hlavné ťahy Štefánikova v smere od Mlynov, Trieda Andreja Hlinku, Dlhá, Chrenovská, Jelenecká, Cabajská, Novozámocká, Jarocká a časť Trnavskej. Paradoxne, za tieto komunikácie nám ľudia nadávajú najviac,“ hovorí Muzika.

Povinná zimná údržba chodníkov

Nitra aj iné samosprávy sa túto zimu navyše boria s povinnou zimnou údržbou chodníkov, ktorú im uložila novela zákona. Radnica ďakuje aktívnym občanom, ktorí pomáhajú pri odpratávaní snehu.

„Nesmierne nás potešilo, že v Nitre sú desiatky, stovky ľudí, ktorí sa pustili do odpratávania snehu,“ povedal Varga. Mesto v utorok na svojej oficiálnej facebookovej stránke spustilo aj mierne odľahčenú anketu, ktorá vzdáva hold práve týmto aktívnym obyvateľom. Obyvatelia môžu zahlasovať, do ktorej skupiny ľudí patria: Mám lopatu, odhadzujem! alebo Mám mobil, tak hejtujem!

Mesto zriadilo špeciálny e-mail zima@nitra.sk, na ktorý môžu obyvatelia nahlasovať podnety týkajúce sa zimnej údržby. „Rovnako máme aj horúcu linku – počas pracovnej doby od 7:30 do 15:30 môžu volať alebo poslať SMS na 037/6550346. Mimo pracovnej doby môžu volať na telefónne číslo 0914 352 806,“ doplnil Varga.

Viac k témam: Nitriansky samosprávny kraj, sneh, väzni
Zdroj: Webnoviny.sk – S odpratávaním snehu v Nitre pomôžu aj väzni, mesto pochválilo aktívnych obyvateľov © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*