Salvini sľubuje po eurovoľbách „novú európsku jar“, vzťahy medzi Talianskom a Poľskom budú kľúčové

9. januára 2019

VARŠAVA 9. januára (WebNoviny.sk) – Nové kľúčové spojenectvo medzi Talianskom a Poľskom sa pokúša upevniť taliansky minister vnútra Matteo Salvini, ktorý os Rím – Varšava postavil v stredu do protikladu k európskemu spojenectvu medzi Francúzskom a Nemeckom.

Nová európska jar

Aktuálne najvplyvnejší taliansky politik, ktorý má v krajine fakticky väčšiu moc než premiér, počas stredajšej návštevy vo Varšave vyhlásil, že po tohtoročných júnových voľbách do Európskeho parlamentu bude Európa vyzerať úplne inak ako dnes.

Eurovoľby budú podľa neho znamenať „novú európsku jar“, vyhlásil Salvini po rokovaní s poľským ministrom vnútra Joachimom Brudzinskim, na ktoré prišiel v košeli s nápisom „Polizia“.

Priateľský postoj voči imigrácii

Salvini sa po rokovaní s Brudzinskim tradične ohradzoval voči údajne príliš priateľskému postoju súčasných európskych politických špičiek voči imigrácii a vyhlásil, že keď sa po eurovoľbách pomery v Európe zmenia, kontinent zaujme v tejto oblasti tvrdší postoj. „Európa, ktorá sa zrodí v júni, bude mať iný smer, ako ten, ktorý má dnes, keď ju ovládajú byrokrati,“ vyhlásil Salvini.

„V Európe sa doteraz vždy hovorilo o francúzsko-nemeckej osi. My ale chystáme novú rovnováhu a novú energiu pre Európu. A Poľsko a Nemecko budú protagonistami tejto novej európskej jari, tohto znovuzrodenia európskych hodnôt,“ sľuboval Salvini na pôde poľského ministerstva vnútra.

Neskôr večer sa Salvini vo Varšave stretáva aj s poľským lídrom, predsedom vládnucej strany Právo a spravodlivosť (PiS) Jaroslawom Kaczynskim.

Viac k témam: Európsky parlament, migrácia, utečenecká kríza, voľby do Európskeho parlamentu
Zdroj: Webnoviny.sk – Salvini sľubuje po eurovoľbách „novú európsku jar“, vzťahy medzi Talianskom a Poľskom budú kľúčové © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*