Skorumpovaný policajt si vypočul rozsudok, s prokurátorom uzavrel dohodu o vine a treste

15. januára 2019

BANSKÁ BYSTRICA 15. januára (WebNoviny.sk) – Tri roky odňatia slobody podmienečne, peňažný trest štyritisíc eur a päťročný zákaz vykonávať funkciu štátneho policajta za zločin prijímania úplatku uložil v utorok senát Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici pre 39-ročného bývalého príslušníka dopravného inšpektorátu v Dubnici nad Váhom Borisa Ďurča.

Voči verdiktu sa neodvolá

Expolicajt korupciu priznal a s prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry uzavrel dohodu o vine a treste, ktorú súd schválil. Rozsudok je právoplatný, pretože súčasťou dohody je záväzok obvineného, že sa voči verdiktu súdu neodvolá.

Tým sa uzavrel korupčný prípad korupcie na detašovanom pracovisku ilavského Okresného dopravného inšpektorátu v Dubnici nad Váhom. Prokuratúra zadokumentovala branie úplatkov policajtmi za vykonanie zmien v evidencii motorových vozidiel na vozidlách v roku 2017.

Zobral niekoľko úplatkov

Ďurčo v dvanástich prípadoch zobral úplatky najmenej päť eur, čím ako verejný činiteľ spáchal pokračovací zločin prijímania úplatku. Za zmenu v evidencii obilného kombajnu dostal od jeho majiteľa 20 eur.

Skúšobnú dobu podmienečného odsúdenia stanovil súd na päť rokov a počas nej sa musí Ďurčo podrobiť probačnému dohľadu súdneho úradníka. V rámci skúšobnej doby je Ďurčo povinný zúčastniť sa ako verejnosť na piatich pojednávaniach ŠTS vo veci korupcie.

Viac k témam: korupcia, Polícia SR, Špecializovaný trestný súd SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Skorumpovaný policajt si vypočul rozsudok, s prokurátorom uzavrel dohodu o vine a treste © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*